Ви знаходитесь тут
Головна > Поради > Для здоров’я краще громадським транспортом ніж машиною – дослідження

Для здоров’я краще громадським транспортом ніж машиною – дослідження

За даними дослідження American Heart Association (Американської асоціації серцевих захворювань), проїзд на громадському транспорті до місця роботи може значно поліпшити стан здоров’я.

Дослідження проходило в м. Осака, Японія за участю близько 6000 дорослих, що користуються автобусами або поїздами приміської зони у порівнянні з пішоходами, велосипедистами та водіями (з урахуванням таких факторів, як вік, стать, куріння та інші).

У порівнянні з тими, хто їздить на роботу на машині, люди, які регулярно користуються громадським транспортом:

  • на 44% менше схильні до надмірної ваги;
  • на 27% менше мають підвищений кров’яний тиск;
  • на 34% менш імовірно можуть захворіти на діабет.

Одним з несподіваних результатів дослідження стало те, що наведені показники для користувачів громадського транспорту є навіть нижчими, ніж для пішоходів або велосипедистів. Дослідники пов’язали це з тим, що деякі пасажири пішки долають від роботи до зупинок громадського транспорту і назад більшу відстань, ніж пішоходи або велосипедисти на шляху до місця роботи.

“Люди повинні розглянути використання громадського транспорту замість автомобіля як частину повсякденних регулярних фізичних вправ”, – зазначає доктор медичних наук та один з авторів дослідження Хисако Цудзі.

За матеріалами: newsroom.heart.org

Top