Ви знаходитесь тут
Головна > UkraineTomorrow > Скільки років Вашій мрії? (принцип 10000 годин) 

Скільки років Вашій мрії? (принцип 10000 годин) 

Ви не маєте мрію або давно відклали її здійснення «на завтра». Зараз немає часу – потрібно вчитися. Потім теж немає часу – потрібно працювати, заробляти гроші, годувати сім’ю, виховувати дітей. І в підсумку Ваша мрія забута. Чому? Тому що Ваша мрія не зросла. Ви не дали їй час дозріти.

Кожна мрія має вік.

Скільки років Вашій мрії? Для її здійснення існує принцип 10000 годин. У будь-яку роботу вкладіть 10000 годин – станете професіоналами. Це означає що б отримати бажане потрібно прагне до цього протягом цього часу. Тобто віддавати мрію і її здійсненню хоча б кілька годин на день або 20 годин на тиждень. Тоді в рік буде близько тисячі годин. За десять років здійснення будь мрії – реально! І чим серйозніше мрія тим більше потрібно часу.

Малькольм Гладуелл вивчав життя надзвичайно успішних людей, щоб з’ясувати, як вони досягли успіху і прийшов до висновку, що що-б досягти майстерності в будь-якій області потрібно приблизно десять тисяч годин. Це стосується і здійснення нашої мрії.

На початку 1990-х, команда психологів у Берліні вивчали студентів, що грають на скрипці. Зокрема, вони вивчали їх практики гри дитинства, отроцтва і дорослому житті. Всі випробовуваних запитали це питання: “Протягом всієї своєї кар’єри,, скільки годин ви практикували гру на скрипці?”

Всі скрипалі почали грати приблизно в п’ять років. Проте у віці восьми років практика годин почала розходитися. До двадцяти років, скрипалі-професіонали мали в середньому більш ніж 10000 годин практики кожен, у той час як менш здібні виконавці мали тільки 4000 годин. Виходить природний талант не так вже важливий. Все залежить від кількості практики. Психологи виявили пряму статистичну залежність між годинами практики та досягненнями.

Ви вже знаєте як був заснований Microsoft. Білл Гейтс і Пол Аллен пішли з коледжу, щоб сформувати компанію в 1975 році Це просто: залиште коледж, почніть компанію, і станьте мільярдером, вірно? Неправильно.

Справа в тому що Гейтс і Аллен мали тисячі годин практики програмування ще до заснування Microsoft. По-перше, два співзасновниками зустрілися в Lakeside, елітній приватній школі в Сіетлі. Школа витратила три тисячі доларів, щоб купити комп’ютерний термінал для комп’ютерного клубу школи в 1968 році. Гейтс і Аллен швидко стали залежними від програмування. Ночами використовували комп’ютерний термінал університету Вашингтона. Таким чином Гейтс і Аллен придбали 10000 годин практики комп’ютерного програмування. Коли прийшов час, щоб почати Microsoft в 1975 році, вони були готові.

Практика Бітлз. У 1960 році, в той час коли Бітлз ще були невідомою рок-групою, музиканти вирушили у Гамбург грати в місцевих клубах.

Групі недоплачували. Акустика була жахливою. Глядачі були невдячними. Отже, що ж Бітлз змогли винести з досвіду Гамбурга? Кількість годин ігрового часу, що змусило їх значно поліпшити музикальний рівень. Так Бітлз виріс у майстерності, глядачі вимагали більше музичного часу. До 1962 року вони грали 8:00 на добу, сім ночей на тиждень. У 1964 році, коли вони увірвалися на міжнародну арену, Бітлз відіграли більше 1200 концертів разом. Для порівняння, більшість груп сьогодні не грають 1200 разів за всю свою кар’єру.

Важливо отримувати задоволення від процесу роботи. Для професійного футболіста – футбол це життя, а не робота. Лікар-професіонал під час тривалої їзди на автомобілі слухає медичні лекції, а не музику. Йому цікава його робота. Професіонали полюбляють то, чим займаються, тому не відчувають себе на роботі.

Ніколи не пізно почати. Згадали мрії – і йдемо до їх реалізації. Наприклад, моя мрія – навчитися грати на гітарі або стати кращим у своїй професії. Тепер щодня присвячуйте реалізації цієї мрії 2 або 3 години Вашого часу і побачите інвестиції не змусять себе довго чекати. Вони принесуть дивіденди у вигляді результатів.

Ми можемо подивитися на запитання в зворотному напрямку. Де Ви вже ввійшли в 10000 годин практики Вашої мрії? Що Ви робите дійсно добре?

Яка Ваша мрія вже здійснилася? Які завдання Ви виконуєте так добре, що люди запитують: Як ти це зробив? Реалізація однієї мрії дає Вам силу здійснювати наступну.


Щегольський Антон – журналіст журналу Ukraine Tomorrow 
телефон (063) 429-02-16, (066) 223-74-79
Наші контакти ВК:
https://vk.com/ukraine.tomorrow
https://vk.com/iyf_ua

Top