Ви знаходитесь тут
Головна > Поради > Я щастя знайду за кордоном. Питання міграції

Я щастя знайду за кордоном. Питання міграції

“До якої країни переїхати?” – цим питанням задаються дедалі більше і більше українців, обґрунтовуючи це бажанням знайти краще місце проживання, роботу, з гідною зарплатнею та отримати більше можливостей для самореалізації.

Інтернет-видання dsnews повідомило, що 40% українців бажають працювати за кордоном. Директор соціологічної служби Центра ім. Разумкова Андрій Биченко, пояснив головну причину міграції – безперспективність у рідній країні.

“Люди не бачать свого майбутнього. Влада, у свою чергу,стурбована лише наповненням бюджету. Вченим і зовсім немає на що сподіватися – про науку у нас давно забули. Кращих студентів запрошують до себе на роботу провідні іноземні компанії. Тут вони нікому не потрібні”, – пояснив соціолог та додав: “Не знаю жодного українця, який повернувся з-за кордону та якому вдалося успішно вести бізнес. Наші правила гри для бізнесу відрізняються від європейських. Отриманий в Європі досвід тут виявляється зайвим. Поки держава буде думати тільки про те, як витягнути гроші з платника податків, до тих пір міграція буде природним процесом”.

Тож, куди саме слід їхати,щоб знайти для себе найкращі умови існування?! Ми вирішили створити список країн, які пропонують найліпші умови для життя.

Китай

Розвинена економіка призводить до високого зростання зарплат у висококваліфікованих фахівців, як зазначає один емігрант, “тут відмінні умови працевлаштування при низькому рівні конкуренції”.

Українка Даша Устенко розповіла про життя в Китаї, в інтерв’ю Інтернет-виданню REWORK: “Моя спеціальність “китайська мова”, тому вирішила переїхати в Китай, де закінчую магістратуру, отримала стипендію і поїхала в Пекін. До слова, стипендію може отримати кожен, для цього навіть китайську знати не обов’язково. Наразі навчаюся на спеціальності “міжнародна торгівля”. Мені платять 300 доларів на місяць, оплачують навчання і проживання. Говорячи про ціни, то чашка кави коштує близько 60-70 гривень. Але це ще й від того, що каву китайці п’ють мало і рідко. Одяг коштує недорого: чудову сукню можна придбати за 600-700 гривень, в той час як в Україні, ціна сягатиме близько 1000-1500 грн. Перекусити в кафе можна за 80-100 гривень, а повноцінна вечеря з яким-небудь алкогольним напоєм обійдеться в 200-300 грн. Для ведення бізнесу з китайцями,достатньо, в принципі знати тільки англійську мову, оскільки досвідчена молодь нею добре володіє, але для повсякденного життя цього мало — продавці, офіціанти її не розуміють”.

Німеччина

У Німеччині, за даними Федерального відомства статистики, проживає близько 123 тисяч громадян України. Ще декілька десятків тисяч українців, які багато років проживають тут, вже отримали громадянство Німеччини. Це не тільки одна з кращих країн , для виховання дітей,але й високорозвинена провідна країна в Європі, де існують всі умови для зручного та комфортного життя, доволі велика кількість різних вакансій та висока зарплатня. Однак, існують певні незручності, які дозволяють країні контролювати кількість іммігрантів.

Як повідомляє, Інтернет-видання Сегодня без оформленої прописки працювати не можна, податки сягають до 40% (Розмір податків залежить від того, чи людина в шлюбі, або чи є у неї діти;більше платять неодружені та бездітні), до того ж, приїхавши до країну потрібно протягом перших 10 днів перебування відвідати німецьке відомство у справах іноземців і зареєструватися,а для цього треба мати постійне місце проживання, яке до речі є одним з найдорожчих в Європі, проте слід зазначити, що певні незручності може вирішити майбутній роботодавець.

“Я вибрав роботу саме в Німеччині з кількох причин. Основна – вигідна пропозиція, з хорошою зарплатнею — 2 тис. євро на місяць після сплати всіх податків. Контракт був складений дуже ретельно, і компанія його неухильно дотримувалася. Житло мені надавав роботодавець, також в соціальний пакет входила страховка і знижка на проїзні. Роботодавець допомагає в оформленні всіх необхідних документів — візи, дозвіл на роботу, дозвіл на тимчасове перебування в країні. Всі ці клопоти бере на себе компанія. Мені надавалася обов’язкова медична страховка, знижка на проїзд у громадському транспорті. Ніяких труднощів при оформленні документів на роботу для перебування в Німеччині не виникло. Тут я отримав можливість працювати в іноземному колективі, і в чудовій робочій атмосфері” – зауважив виходець з України Михайло Левченко.

Сінгапур

Ця країна хороша для кар’єристів, які отримують тут високі зарплатні, сприятливі умови для роботи та кар’єрного зросту. Більш того, Сінгапур займає друге місце в світі за сприятливим умовам для іноземців в плані виховання дітей з високою якістю освіти – незважаючи на його високу вартість. Сінгапур – четвертий найбільший фінансовий центр у світі, другий – у світі ринок азартних ігор, тут знаходиться третій, за величиною, нафтопереробний завод, порт Сінгапуру входить до п’ятірки найнавантаженіших портів світу, в країні більше доларових мільйонерів на душу населення ніж будь-якій іншій країні світу і на останок,світовий банк відзначає Сінгапур як державу, де найлегше у світі робити бізнес.

Немає різниці де саме ти будеш жити, головне – тверда рішучість і впевненість, у виборі місця проживання і тоді кожен зможе буди щасливим, у будь-якій точці земної кулі.

Katia
katia@molodi.info
Top