Ви знаходитесь тут
Головна > Події > Інженери NASA приїдут до України запускати ракети

Інженери NASA приїдут до України запускати ракети

З 22 по 30 серпня Україна вперше в історії буде приймати Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту. Понад 300 спортсменів з 20 країн приїдуть до Львова, щоб позмагатися в майстерності конструювання та запуску моделей ракет. Серед учасників – команди з провідних технологічних країн світу: США, Японії, Китаю, Канади, Великобританії.

Українській збірній у складі 32 спортсменів хороші шанси на Чемпіонаті, адже українці – діючі чемпіони Європи. На Чемпіонаті Європи в минулому році наша збірна завоювала 14 золотих, 6 срібних і 7 бронзових медалей в загальному заліку.

Захоплення космічними моделями було першим кроком в кар’єрі багатьох фахівців NASA і національних космічних агентств різних держав. Серед спортсменів, які приїдуть до України – керівники компанії Aurora Flight Technologies, яка займається виготовленням бойових дронів для армії США, провідні інженери компаній Alaska Aerospace і Eurosam.

«Для України проведення технічного чемпіонату такого масштабу – можливість заявити про себе на міжнародній арені. Довгий час наша країна славилася «мізками», як основним продуктом експорту. За допомогою Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту ми сподіваємося повернути Україні славу інтелектуального центру Європи і продемонструвати молоді, що бути інженером – не тільки цікаво, а й престижно, а для того, щоб домогтися успіху – необов’язково виїжджати за кордон», – говорить директор Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту 2016, CIO Noosphere Михайло Рябоконь.

Крім офіційної програми змагань (а це змагання в семи класах моделей ракет), організатори Чемпіонату – компанія Noosphere і Федерація ракетомодельного спорту України – проведуть два позакласних змагання, в яких можуть взяти участь не тільки професійні спортсмени, які мають ліцензію FAI, а й усі бажаючі. Це змагання моделей ракет класу S2/Р з вантажем, і вже стали популярними в Україні гонки дронів Copters Race. Призери змагань S2/Р розділять між собою призовий фонд в 4 000 євро. Реєстрація на обидва змагання відкриється найближчим часом.

ІНФОРМАЦІЙНО:

Ракетомодельний спорт – технічний вид спорту, в якому учасники змагаються в конструюванні і виготовленні, організації запуску космічних моделей, а також їх пілотуванні. Змагання проходять як в особистому, так і в командному заліках, а головними критеріями оцінки є висота і тривалість польоту, а також точність посадки. У класі моделей-копій, який традиційно вважається найбільш видовищним, оцінюється ступінь деталізації ракети і реалізм польоту.

На міжнародному рівні питаннями ракетомодельного спорту займається Міжнародна авіаційна федерація (The World Air Sports Federation – FAI), штаб-квартира якої знаходиться в м Лозанна, Швейцарія. Саме там, в 2014 році українська делегація виборола право проведення Чемпіонату світу 2016 у важкому протистоянні з Росією. Багато в чому це стало можливим завдяки успішному проведенню в Україні Чемпіонату Європи в 2015 році.

Спортивне містечко Чемпіонату світу розгорнеться на відстані 11 км від центру Львова. На льотному полі площею більше 100 000 кв. м будуть розташовані не тільки зона змагань, а й фан-зона з різноманітними майстер-класами і розвагами для дітей і дорослих, а також фуд-корт. Вхід на територію спортивного містечка – вільний, а з центру Львова буде організовано безкоштовний трансфер.

Більш детальна інформація: http://worldrocket2016.frms.ua, https://www.facebook.com/events/1499845076990918/

Контактна інформація:
• Тетяна Маринченко, PR менеджер, 063 873 18 98, taniamarynchenko@gmail.com
• Тетьяна Снопков, прес-секретар організаційного комітету 067 566 17 61, tsn@noosphere.com

Top