Ви знаходитесь тут
Головна > Важливо > Україна піднялася в рейтингу свободи преси

Україна піднялася в рейтингу свободи преси

Україна посіла 107 місце серед 180 країн у щорічному Всесвітньому індексі свободи слова, який оприлюднила міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів”.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на “Радіо Свобода”.

Провідна журналістська правозахисна група відзначає, що рівень свободи засобів масової інформації у 2015 році різко впав.

За даними дослідників, державні органи збільшили обмеження для роботи журналістів у Туреччині, Польщі, Таджикистані та Єгипті. Незалежні засоби інформації також частіше, ніж раніше, піддаються тиску “релігійних ідеологій” та “масштабних пропагандистських машин”.

“У всьому світі “олігархи” скуповують засоби масової інформації і здійснюють тиск, що поєднується з тиском урядовим”, – відзначає базована в Парижі правозахисна група.

Україна опинилася в рейтингу на 107-му місці (піднялася на 22 сходинки, порівняно з попереднім роком – 129) серед 180 країн, фахівці вказують на “помітні проблеми” для роботи мас-медіа.

На 148-му місці Росія, де правозахисники відзначили “складну ситуацію”. У США, на думку “Репортерів без кордонів”, “задовільна ситуація” – 41-ше місце в індексі свободи преси.

Серед пострадянських країн найбільш вільно себе журналісти почувають в Естонії – 14-те місце в списку.

Серед країн, де свободу преси шанують найбільше, “Репортери без кордонів” назвали Фінляндію, Нідерланди, Норвегію, Данію та Нову Зеландію.

Внизу цього списку розташувалися країни з найбільшими перешкодами для роботи журналістів – Китай, Сирія, Туркменистан, Північна Корея та Еритрея.

Серед країн, які продемонстрували найбільший з 2015 року регрес, фігурує Таджикистан, де, на думку правозахисників, президент Емомалі Рахмон використав боротьбу з тероризмом для переслідування інакодумства.

Top