Ви знаходитесь тут
Головна > Життя > День пам’яті перших героїв Небесної Сотні

День пам’яті перших героїв Небесної Сотні

22 січня 2016 року на вулиці Грушевського в Києві пройшов неполітичний захід, присвячений вшануванню пам’яті перших героїв Небесної Сотні.

Організатори заходу ― Громадська спілка “Воля Громади” і Громадська організація “Вольниця”.

“Наш захід має на меті згуртувати людей, які прагнуть жити вільно на рідній землі та вшановують  пам’ять тих, хто поклав своє життя, не бажаючи поступитися гідністю і свободою. Ці трагічні події не можна забувати, затирати і зраджувати. Це назавжди живий приклад свободи та гідності, шлях, який веде до звільнення від будь-яких проявів рабства”, — зазначив Дмитро Рутковський, президент Громадської спілки “Воля Громади”.

Захід розпочався з покладання квітів до пам’ятника Михайлу Жизневському, пісні “Пливе кача по Тисині”, що стала реквієм Небесної Сотні, і хвилини мовчання. Спілкування під час події відбувалося у форматі вільного мікрофону, і кожен бажаючий мав змогу висловитися, поділитися спогадами і мріями. У вечір на Грушевського також лунали рядки віршів, народжених Майданом.

У цей день організатори запропонували згадати загиблих героїв у молитві і запалити поминальну свічку. “Маленькі вогники, що загорілися 22 січня у багатьох оселях України та біля численних  пам’ятників Героям Небесної Сотні, символізують вогник великого Багаття Майдану, і його не загасити”, ― підкреслив Сергій Сучок, голова Ревізійної комісії Громадської спілки “Воля Громади”, творчий директор патріотичного інтернет-радіо «Вольниця».

Чай з печивом став для учасників акції ще одним приємним моментом єднання і затишку.

“Формат заходу позбавлений щонайменшого пафосу, подія просякнута душевністю й атмосферністю. Саме це й робить цей вечір і подібні заходи організаторів щирими й актуальними сьогодні”, ― наголосив Сергій Сучок.

Це наша історія. Ми не маємо права забувати.

18-20 лютого пройде Пелюсткова хода місцями загибелі учасників Майдану”, ― зауважив Андрій Буткевич, віце-президент Громадської організації “Вольниця”. ― Місця, де пролилася кров протестувальників, посипатимуться пелюстками троянд. Це достатньо символічно і дуже шанобливо”.

Top