Ви знаходитесь тут
Головна > Життя > За “неправильний лайк” можна стати безробітним чи отримати термін

За “неправильний лайк” можна стати безробітним чи отримати термін

Користувачі соцмереж в різних країнах світу страждають від своїх “лайків” та “репостів”. Найменше, що може статись — звільнення з роботи. Найбільше — позбавлення волі. Про відповідальність за активність у соцмережах в деяких країнах повідомляє Телеканал новин “24” .

27-річний британець Трой Гаррод “лайкнув” фото джемпера з вовками, за це його через кілька днів звільнили з книготоргівельної компанії. Можливо, начальство вирішило, що фото розмістили в інтернеті, щоб висміяти власника джемпера.

Росія

Жителька Єкатеринбурга 46-річна Катерина Вологженінова мала необережність лайкнути та поділитись “Вконтакте” інформацією про війну в Україні. Тепер відбувається суд на жінкою. Їй інкримінують розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Єкатерину можуть позбавити волі на термін до 4 років.

Через розміщення на сторінці “Вконтакте” фотоколажу, де зображений російський прем’єр Дмитро Медведєв в папасі і підписано: “Смерть російській гадині”, активіста партії ПАРНАС Дмитра Семенова звинуватили в екстремізмі і засудили до штрафу.

Чиновниця Євгенія Ільїна підтримала протест проти оптимізації шкіл, лайкнувши і прокоментувавши відповідний пост “Вконтакте”, за що жінку звільнили.

Азербайджан

Лайкнувши пост у Facebook, де критикували владу, азербайджанські дипломати не очікували, що їх будуть переслідувати, тепер вони не можуть повернутись у країну. Батька одного з цих дипломатів, посла Азербайджану в Україні, також відкликали.

Киргизстан

20-річний Абдулла Нурматов поставив “клас” в “Однокласниках” під повідомленням на підтримку впливового богослова, засудженого на 5 років за екстремізм. Після цього його затримали і звинуватили у зберіганні екстремістських матеріалів. Йому загрожує позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Туреччина

За лайк у соцмережах критики чинного президента журналіст Яшар Елма отримав 23 місяці в’язниці умовно. Поліція була вдома у Яшара вже за півгодини після того, як він вподобав пост.

США

Навіть у цій країні, яка вважає себе найдемократичнішою, висловлювати вільно свою думку може бути небезпечно. Деякі компанії залишають за собою право звільнити, чи оштрафувати свого співробітника за “неправильний” лайк.

Top