Ви знаходитесь тут
Головна > Життя > Кліматичні переговори в Парижі – кінець ери викопного палива

Кліматичні переговори в Парижі – кінець ери викопного палива

Міжнародна Конференція ООН в Парижі закінчилася прийняттям нової кліматичної угоди, яка вступить в силу після 2020 року. Нова кліматична угода – це результат чотирирічної безперестанної роботи та політичних дискусій міжнародного рівня, це історичний момент, коли Північ та Південь – розвинуті країни та ті, що розвиваються, таки домовилися про спільні дії по боротьбі зі зміною клімату та адаптацію до негативних наслідків.

Головна ціль домовленості 196 країн світу – досягти балансу між викидами парникових газів та поглиначами, з тим аби утримати глобальну температуру в межах 2⁰С градусів, з докладанням максимальних зусиль, аби не допустити перевищення вже на 1,5⁰С.

Налаштованість представників уряду на боротьбу зі змінами клімату,  посилення зобов’язань зі скорочення викидів та збільшення інвестицій у відновлювальну енергетику не обіцяє викопній галузі «безхмарного майбутнього». Такі великі корпорації як Shell, Shevron та Exxon Mobil особливо відчули це під час кліматичних переговорів. І це означає лише одне – ера викопного палива доходить свого кінця

fossi fuels_800x800

Втім наскільки країни є щирими в своїх намірах покажуть їх подальші дії та наступні міжнародні переговори по клімату. В найближчі роки країни мають переглянути свої національні зобов’язання по скороченню викидів та змінити їх на більш амбітні, а країни-донори, такі як Європейський Союз, США, Австралія, Японія, Канада, мають надати конкретні цілі по виділенню фінансової допомоги для країн, які найбільше потерпають від наслідків зміни клімату.

«Необхідно активно діяти вже зараз, щоб уникнути кліматичної катастрофи!» – саме про це наголошувала громадськість в своїй акції «Червоних ліній», яка відбулася на завершенні кліматичних переговорів та зібрала близько 15 тисяч активістів зі всього світу.

Top