Ви знаходитесь тут
Головна > Життя > Нафтогаз виступає проти абонплати на газ – голова НАК

Нафтогаз виступає проти абонплати на газ – голова НАК

НАК “Нафтогаз України” виступає проти введення абонентської плати за користування розподільними газовими мережами.

Про це голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв написав у facebook, повідомляє “Українська правда“.

“Ми вважаємо, що стягнення абонентської плати з розрахунку за максимально передбачену потужність є несправедливим, оскільки ця величина у більшості випадків є надлишковою, тобто значно більшою за фактичну потребу абонента”, – йдеться в повідомленні.

Раніше Коболєв заявив, що з квітня 2016 року українцям можуть додати щомісячну абонплату за користування газовими мережами.

За розрахунками робочої групи відомства, абонплата за доступ до “труби” становитиме 17 грн/міс. за наявності тільки газової плити і 29 грн/міс. – за плиту і газовий котел.

Але при цьому обіцяють, що з ціни газу приберуть складову “на перекачування” (за даними НКРЕКП, вона дорівнює 10,4% від “літньої” ціни (7,2 грн/кубометр), або 75 коп.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин пояснив, що запровадження абонентської плати на газ для населення дозволить облгазам оптимізувати використання існуючих газорозподільчих мереж, оскільки на сьогодні облгази змушені витрачати власні кошти на обслуговування встановлених потужностей.

Top