Ви знаходитесь тут
Головна > Життя > Петиція про великі штрафи за викинуте сміття уже на розгляді

Петиція про великі штрафи за викинуте сміття уже на розгляді

Електронна петиція до президента Петра Порошенка під назвою “Великі штрафи за викинуте на вулиці сміття = чисті дороги, двори та міста” зібрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів та вже знаходиться на розгляді у глави держави.

“Міста України потерпають від того, що наші співгромадяни часто кидають сміття прямо під ноги: упаковка від морозива, пачка від сигарет, будь-що. Двори багатоповерхівок часто схожі на смітники. Це дійсно викликає депресію у людей, для котрих це не прийнятно, та бажання втікти в іншу країну. Система штрафів за викидання сміття в неналежні місця не працює, не працює адмінпротокол з-за складності. Оштрафувати людину, що насмітила, має бути максимально просто. Суспільні організації оперативно допоможуть вивчити досвід інших країн та запропонують шляхи реалізації в Україні. Можна вивчити досвід Сингапуру та інших країн у боротьбі із забрудненням вулиць, та пристосувати до наших реалій. Великі штрафи, що накладаються на осіб-забруднювачів, у справі боротьби із забрудненням грають ключову роль та є найефективнішим мотиватором. Ті, хто викидає “бичок” під бордюр чи на клумбу мають знати, що вони ризикують викинути пів місячної з/п”, – йдеться у тексті петиції.

Нагадаємо, сьогодні штраф за викинуте сміття з фізичних осіб складає від 340 до 1360 гривень, а з юридичних осіб – від 850 до 1700 гривень.

Top