Ви знаходитесь тут
Головна > Наука/IT > Антонівці готові збудувати новітню “Мрію”

Антонівці готові збудувати новітню “Мрію”

У найбільшого в світі літака Ан-225 “Мрія”, який нещодавно здійснив свій перший рейс до Австралії, може з’явитися “брат-близнюк”, але для цього потрібні серйозні фінансові вливання. Про це повідомив в інтерв’ю ЛІГА.net повідомив перший віце-президент компанії “Антонов” Олександр Коцюба, передає Сегодня.ua.

“У нас є все для складання планера – фюзеляж, крило, хвостове оперення. Але для побудови другого Ан-225 будуть потрібні значні кошти. Зовнішній вигляд “Мрії” практично не зміниться, але з точки зору техніки та інженерії це буде зовсім інший літак – з новітнім обладнанням і двигунами”, – розповів він.

– Скільки, за вашими оцінками, коштує добудувати другий літак і запустити серійне виробництво?

За скромними оцінками, як зазначив Коцюба, створення і запуск такого літака в серійне виробництво оцінюється в $ 3-4 млрд. Левову частку витрат займає підготовка виробництва, виготовлення оснащення, закупівля обладнання, сертифікація і випуск конструкторської документації.

Сума велика, але на проект уже є потенційні інвестори.

“Мрія цікава не тільки як унікальний комерційний перевізник. Такий літак прикрасить собою імідж будь-якої країни. Але для однієї компанії такі суми непомірно великі. Ми бачимо це як якийсь міждержавний проект”, – сказав перший віце-президент “Антонова”.

За його словами, є певний інтерес з боку Китаю.

“Для них така сума цілком підйомна. Але поки це на рівні обговорення”, – уточнив Коцюба, зазначивши, що ніяких тимчасових рамок на будівництво другого примірника “Мрії” немає.

 

Top