Ви знаходитесь тут
Головна > Важливо > Журналіст знайшов, що спільне у справах Чернушенка та Корбана

Журналіст знайшов, що спільне у справах Чернушенка та Корбана

Про схожість двох абсолютно різних гучних справ у новітній історії України повідомив шеф-редактор програми “Люстратор 7,62” Владислав Сидоренко, що виходить на Телеканалі 2+2.

Наводимо оригінальний текст в перекладі українською:

“Для того, щоб відчути весь цинізм ГПУ. Побачити всю картину того, що відбувається 31 жовтня, потрібно, всього лише дві речі. 1. Згадати невелику історію. 2. Закріпити її, подивившись на документи, які є в моєму розпорядженні.

Отже, як це було.

Посеред літа (2015 рік, дуже недавно), в країні вибухає історія. Генеральна прокуратура, разом з СБУ проводять обшук в апеляційному суді м.Києва. Затримують главу – суддю Чернушенко (фото, щоб освіжити пам’ять додається). Історію, звичайно ж, всі пам’ятають. Але, мало хто знає, що дозвіл на обшук в дуже впливовому суді Києва давав …. Новозаводська суд м. Чернігова. Тут трохи докладніше. Це дуже важливо. 10 червня заступник генерального прокурора Столярчук підписує повстанову. Він створює групу слідчих-прокурорів (справа ж не дріб’язкова. Голова суду – Чернушенко, все-таки). І маленький нюанс, групою т.зв. “важняків” ГПУ (слідчі з особливо важливих справ) ставить він керувати прокурора Кожедуба, з прокуратури чернігівської області (фото). Що дивно, чи не так? Здавалося б, ГПУ – кращі слідчі країни по ідеї – з особливо важливих справ, ціла група. А ставлять керувати ними – прокурора з Чернігова. Та ще й справа така – затримання і обшук в апеляційному суді Києва, повірте, там сидять дуже впливові судді. Так ось. У цій же групі слідчих, над справою працює “важняк” з ГПУ Дмитро Сус. Він і буде проводити обшуки у Чернушенко. Там же, трохи пізніше, з’явиться і Ярослав Тищенко. Хто це? – Орли Шокіна-Столярчука. Кажуть, що саме вони в ГПУ допомагають вирішувати бізнес-інтереси Гаранта. Так, наприклад, в день затримання Чернушенко, у прокурора Суса мало відбутися чергове засідання по одному підприємству, близькому до Банкової. Але, не сталося. За годину до його початку, цей же прокурор Сус, затримує суддю, до якого повинен був з’явиться на годину пізніше – Чернушенко. Пікантність ситуації, до речі, це той Сус і Тищенко з ГПУ, які співчувають “діамантового прокурору” і мочать групу Сакваралідзе і Касько. Що відбувається далі і чим закінчується перша частина – прокурор Сус пише клопотання до Новозаводського СУД м Чернігова – провести обшук у Чернушенко. Тищенко погоджує. Обшукують. І все, кінець історії. Чернушенко тікає. Більше тема не піднімається. Навіщо це все було зроблено через Чернігів? Очевидно, в Києві не кожен би суддя ризикнув дозволити таке робити з Чернушенко, це по-перше. По-друге, наштовхує на думку, що Новозаводський районний суд м. Чернігова якимось чином лояльний. Тому, призначаємо керувати групою слідчих, чисто формально, місцевого Кожедуба. Щоб підпадало під чернігівську юрисдикцію. І передаємо до Новозаводського. Це досить стандартний прийом прокурорський, прийом/хитрість/замовлення, та як завгодно це можна називати. Головне, що юридично – це можливо, а значить – система працює. Переходимо до дня сьогоднішнього. У мене в руках (спасибі джерелу!) дозволу суду на обшуки у ряду депутатів, у ряді приміщень. У тому числі “Міленіум”, в центрі Києва. Яке було моє здивування, коли я побачив, хто виніс цю ухвалу – Новозаводський районний суд м. Чернігова. Дивимося далі, просить провести слідчі дії який прокурор чернігівської обласної прокуратури – Кожедуб. Дивимося нижче – прокурор Кожедуб, у складі групи слідчих спільно з ГПУ і т.д.

Так от, якщо такі ухвали виносить знову чернігівський районний суд – очевидно, хтось із Чернігова, знову, веде цю справу, щоб формально, ЗНОВУ, отримувати рішення, судячи з усього, ручного суду.

Та хлопцю (Кожедубу) пора орден вручати. Спершу з Чернушенко справляється. Тепер (500 альфівців зі всієї країни і 50 прокурорів ГПУ працюють над справою), а одна з ключових ролей знову, у Кожедуба. От же голова в Чернігові сидить. Чи це просто збіг? Хоча я, не думаю”.

Top