Ви знаходитесь тут
Головна > ТОП > Збірник прогнозів курсу гривні на 2016 рік

Збірник прогнозів курсу гривні на 2016 рік

Що буде з національною валютою України в 2016 році? Експерти дали свою оцінку, попри те, що робити прогнози в Україні – справа невдячна.

У грудні 2014 року прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що держбюджет на 2015 рік сформовано виходячи з курсу 17 гривень за долар. У лютому 2015 цифру переглянули у бік зниження до 21,7 гривень за долар.

У розпорядження INSIDER потрапив консенсус-прогноз, складений організацією Focus Economics. Компанія займається складанням економічного аналізу та прогнозів для 127 країн в Африці, Азії, Америці і Європі.

Нижче наведені прогнози найбільших міжнародних і державних інвестиційних банків і консалтингових фірм.

Примітно, що найбільш депресивний прогноз надає компанія “Інвестиційний капітал України” (ICU), яка раніше належала голові Нацбанку Валерії Гонтарєвої. У компанії вважають, що національна валюта просяде до 32 грн/дол.

Цей прогноз інвестиційна компанія публікувала ще влітку у своєму звіті Since the storm last February. Аналітики компанії, що належала голові НБУ, вважають, що в 2016 році курс буде на рівні 32 грн/дол, в 2017 – на рівні – 35 грн/дол.

Разом з тим, аналітики Sberbank, американських Goldman Sachs і JPMorgan, а також Raiffeisen Research (Raiffeisen Bank International AG, Австрія) очікують курс на рівні 30 грн/дол.

Згідно зі звітом, оптимісти знаходяться в Швеції і Польщі. Так, аналітики шведської фінансової групи SEB вірять у ревальвацію гривні до 20 грн/дол, а у польській компанії KUKE SA чекають в 2016 році курс на рівні 20,5 грн/дол.

Консенсус – прогноз на наступний рік – 25,7 грн/дол.

Наскільки правдоподібні ці прогнози можна зрозуміти, тільки проаналізувавши аналогічні звіти за грудень 2014 року. Максимум, який тоді був озвучений щодо курсу гривні це прогноз JPMorgan – 19 грн/$ і Національного банку Греції – 18 грн/$. Як бачимо JPMorgan знову нам прогнозує девальвацію, тепер уже до 30 грн/$. Подивимося, як буде насправді.

Top