Ви знаходитесь тут
Головна > Важливо > Саакашвілі зробив серію корупційних викриттів

Саакашвілі зробив серію корупційних викриттів

У ході свого виступу на антикорупційну форумі в Одесі в неділю Саакашвілі заявив, що в загальному через корупційні схеми з України щороку виводиться близько $5 млрд, а держпідприємства втрачають близько 120 млрд грн у вигляді втраченої вигоди і прибутку, повідомляє forbes.ua.

«У цьому беруть участь і Національний банк, і уряд, і партійні боси», − заявив він.

Зокрема, за словами голови Одеської ОДА, українських бізнесмен Рінат Ахметов на схемах, впроваджених в сферу залізничних перевезень, заробляє більше $2 млрд, а схеми, які курирував народний депутат від фракції «Народний фронт», голова комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Микола Мартиненко, який нещодавно заявив про складання з себе депутатського мандата, завдають шкоди країні в розмірі 700 млн.

Саакашвілі також заявив, що бізнесмен, власник групи «Приват» Ігор Коломойський через «ПриватБанк» і «Укрнафту» завдає збитків державі у розмірі $2-2,5 млрд.

Також, за його словами, через схеми, в яких фігурує бізнесмен Дмитро Фірташ, держава втрачає близько $500 млн. При цьому голова ОДА повідомив, що за наявною у нього інформацією, Кабмін має намір найближчим часом «повернути» Фірташу близько $200 млн

«Враховуючи ситуацію в країні, за $300-400 млн можна повалити уряд. То навіщо Коломойському платити ці гроші державі?», − сказав він.

Саакашвілі додав, що є і дрібніші схеми, які продовжують діяти, незважаючи на всі спроби з ними боротися. Зокрема, за його словами, мова йде про закупівлю ліків, ремонт доріг, схеми на митниці.

Свій виступ глава Одеської ОДА завершив висловлюванням думки, що якщо найближчим часом уряд і правоохоронні органи не почнуть боротися з корупцією, то «це викличе нову революцію».

Top