Ви знаходитесь тут
Головна > ТОП > Термін дії сертифікатів ЗНО-2016 буде щонайменше 2 роки – Гриневич

Термін дії сертифікатів ЗНО-2016 буде щонайменше 2 роки – Гриневич

Учасники ЗНО цього року матимуть суттєві переваги порівняно з випускниками минулих років. Профільне міністерство має на меті подовжити термін дії сертифікату щонайменше ще на один рік. Таку позицію висловила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. 

Зокрема, пані міністр вважає, що такі зміни абсолютно відповідають європейський практиці та справедливо можуть бути застосовані у вітчизняній освіті.

“Кількарічний термін дії сертифікату – це європейська та світова практика. Минулого 2015-го року в Україні була змінена методика визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання і вже другий рік поспіль запроваджено поріг «склав/не склав», як у міжнародних тестах. Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року”, – написала міністр у своєму Фейсбук.

Разом з тим, Лілія Гриневич анонсувала відповідні зміни до правил прийому до ВНЗ на 2017 рік, що будуть оприлюднені цієї осені. Паралельно, за її словами, триває експертна дискусія щодо терміну на який подовжать дію сертифікату ЗНО. Наразі точно відомо, що його термін дії буде мінімум два роки.

“Нагадаю, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років. Вважаю це справедливим. Якщо дитина склала ЗНО, ми маємо дати їй вибір: усвідомлено прийняти рішення про вступ до вишу або відкласти його на рік, відпочити чи попрацювати”, – на завершення додала Лілія Гриневич.

Фото: Фейсбук Лілії Гриневич

Top