Ви знаходитесь тут
Головна > Світ > Ціни на нафту наближаються до апокаліптичного для РФ показника

Ціни на нафту наближаються до апокаліптичного для РФ показника

Світові ціни на нафту продовжують своє падіння. Наразі ціни (поставки січня 2016 року) на найпопулярнішу нафту марки Brent знаходяться на рівні 38,16 USD за барель, а на WTI – 37,12 USD. Вірогідно, ринок очікує і подальше падіння цін, оскільки пропозиція все ще перевищує попит, а квоти на видобуток не зменшуються.

Крім того, голова Мінфіну РФ Антон Сілуанов вже почав прогнозувати ціну на “чорне золото” в межах 30 доларів за барель  у 2016 році. Це завдасть суттєвого удару по бюджету Росії, оскільки там закладали ціну в 50 доларів, а оптимістичним вважали прогноз у 60 доларів за барель. Варто зазначити, що марка нафти Urals, що видобувається в РФ торгується за ціною нижчою аніж Brent.

За інформацією аналітиків, ціна на нафту Urals наближається до собівартості її видобування в РФ, що просто стане “нокаутуючим ударом” для економіки цієї країни. Так, у 2013 році для “Роснафти” нульовою рентабельністю нафти був показник у 25 USD за барель, а з урахуванням нових вкладень в нові проекти – 40 доларів за барель, тобто вже вище, аніж її ціна на ринку. Крім того, з того часу адміністративні витрати зросли, а зношеність обладнання досягла критичного показника в більше 70%. Тож, на старі розвідані нафтові джерела розраховувати росіянам можна все менше і менше.

Top