Ви знаходитесь тут
Головна > Важливо > Студентів закликають ігнорувати збір підписів, організований профспілками

Студентів закликають ігнорувати збір підписів, організований профспілками

Представники студентських профспілкових організацій у рамках кампанії “Профспілки. Боротьба за Україну” організували збір підписів у вишах проти Законопроекту 3474, прикриваючись студентськими пільгами.

Свою справжню ціль профспілкові об’єднання приховали за 10 гарними пунктами, в яких вимагають підвищити стипендію або, якщо не підвищити, то хоча б проіндексувати, а також зайнятись поліпшенням умов життя, якістю освіти та оздоровленням у санаторіях.

Обіцяють навіть боротись із корупцією, але вже за декілька тез спростовують свої слова останнім одинадцятим положенням, який звучить так: “скажи ні… втручанню влади у статутну діяльність громадських організацій та студентських профспілок (законопроект №3474)”.

бланк 1

бланк 2

Характерно, що одним із ініціаторів цієї кампанії є Федерація Профспілок України – товста організація, що знаходиться на чолі ієрархічної профспілкової піраміди, яка збирає відсотки із абсолютно всіх профспілкових організацій (у тому числі і студентських). Якщо лаконічно, то мета дільності ФПУ – самозабезпечення.

Станом на зараз справи у студентських профспілках виглядають так: умовний (або ні) 60-річний Гєша очолює студентський профком. Він почав цим займатись ще з часів “слава КПРС”. Йому платять гроші за це, від цього дуже зручно і нікуди не хочеться йти.

А тут до Гєші приходить законопроект 3474, ініційований кампанією “Чисті виші”, і розповідає: «Так і так, ти нічого не тямиш у студентських проблемах, від тебе користі – нуль. Ти користуєшся студентськими грошима, але навіть не звітуєшся за них там, де всі можуть це побачити. Час прощатись». Але законопроект – це ще не закон, тож у Гєші ще є час, щоб врятуватись. Тож він створює кампанію зі збору підписів, яку досить таки самовпевнено називає «Профспілки. Боротьба за Україну» (за що, пробачте, боротьба?), які планує відправити депутатам, щоб переконати їх, що законопроект варто відкликати.

труханов

А це студентка Маруся. Її стипендія нижче прожиткового мінімуму, але тим не менш вона щомісяця платить певний відсоток свого мінус-прожиткового мінімуму до студентської профспілки на зарплатню її керівним членам.

Маруся може провчитись шість років в університеті і жодного разу не контактувати із цим дивовижним органом. Пільгові проїзні та інші речі – це не заслуга профспілки. Це право Марусі та її одногрупників як студентів, у якому ніхто крім держави не може їх обмежити.

На що витрачає Марусині кошти профспілка? Тут є інфографіка про те, як, наприклад, розпоряджалась фінансами профспілка КПІ за 2013-2014 роки. Цей звіт вони написали під тиском студактиву. Цифри вийшли досить кумедні – більша частина грошей (70%) була витрачена на господарські потреби профспілки і зарплати та премії її керівним органам. Ситуація схожа і в інших вишах.

інфографіка

Навіщо взагалі тоді потрібна профспілка? У цій же статті Геннадія Новікова дається вичерпне пояснення, чому не варто вступати до такого об’єднання.

Отже, профспілка – це така контора, яка оперує чималими коштами – їй належить 1% стипендіального фонду всього університету. Було б непогано знати куди витрачаються доходи із тієї самої студентської кишені, наповнити яку більшим розміром стипендії чи хоча б зініціювати проведення індексації вони так і не спромоглись.

До речі, про індексацію. Профспілка створена для того, щоб захищати права своїх членів, якщо їх порушують. Studway тут писав, що індексація – це якраз те саме право студентів, яке порушується. Як реагує профспілка на порушення? Ніяк.

Ось реакція студентів на текст звернення профспілок.

харків

Що це за документ “3474” і чому профспілки так сильно бояться його прийняття, що відразу звернули увагу на маленькі стипендії та непроіндексовані доходи, ніби ця проблема виникла тільки сьогодні?

Ось тут можна знайти сам текст законопроекту, який у ВР зареєстрували ще у листопаді минулого року, але якщо коротко, то зводиться він до наступних пунктів:

  • лише студенти можуть бути членами студентських профспілок;
  • лише студенти можуть очолювати студентські профспілки;
  • вибори – через кожні два роки, перебувати на посаді можна не більше двох каденцій поспіль;
  • профспілки зобов’язані звітуватись про фінанси на офіційному веб-сайті.

Законопроект 3474 вже пройшов обговорення у комітетах Верховної Ради та отримав їх схвалення. Ось пояснювальна записка, чому його необхідно прийняти (коротко: боротьба з корупцією, бюрократією, прозорість та інші ніштяки).

Тим не менш профорги отримали вказівки зібрати студентські підписи проти цього законопроекту і вони їх зберуть. Адже перші десять пунктів звучать чудово. А до одинадцятого мало хто дочитає, а ще менше хто зрозуміє, що насправді приховано за цифрами 3474. Зараз студенти розповідають, що часто їм просто приносять пусті бланки і просять поставити на них свій підпис. А також намагаються долучити до акції абсолютно усіх студентів, а не лише тих, хто згоден з ідеєю.

всі

Профком студентів ОНУ імені І.І.Мечникова вирішив повернутись до старих добрих традицій проплачених мітингів і пропонує таке:

ону

Отже, студентам добре подумати перш ніж підписувати такі документи та долучається до інформаційної кампанії проти акції “Профспілки. Боротьба за Україну”.

Джерело: Studaway

Фото: соцмережі

Top