Ви знаходитесь тут
Головна > Світ > Все нижче: оновлено ціновий мінімум на нафту за 2015 рік

Все нижче: оновлено ціновий мінімум на нафту за 2015 рік

Світові ціни на нафту в понеділок падають до мінімумів 2015 року, відіграючи повідомлення після засідання ОПЕК, на якому не було прийнято рішення щодо зміни квоти на видобуток нафти.

Про це свідчать дані торгів, повідомляє “Економічна правда” з посиланням на Прайм.

Станом на 07.52 вартість січневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опускалася на 1,17% – до 42,72 долара за барель.

Ціна січневих ф’ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,99% – до 39,58 долара за барель.

У п’ятницю у Відні пройшла чергова зустріч ОПЕК. Незважаючи на низькі ціни і надлишок сировини на ринку, організація не прийняла рішення щодо зміни квоти на видобуток нафти на рівні 30 млн барелів на день, і при цьому вирішила залишити рівень фактичного видобутку, який перевищує квоту на 1,5 мільйона барелів.

Офіційно квота з 2011 року становить 30 млн барелів на день, проте організація регулярно її перевищує.

Як пояснював міністр Нігерії з нафтових ресурсів Еммануель Ібе Качікву, зараз рівень видобутку нафти країнами ОПЕК становить 31,5 мільйона барелів на день.

Це погіршує ситуацію з надлишком нафти на ринку. Видобуток нафти в даний час перевищує попит на приблизно 0,5-2 мільйона барелів на день, що і призвело до більш ніж 60% падіння цін з 2014 року, пише агентство Рейтер.

Аналітики вважають, що вартість нафти може впасти сильніше.

Так, Goldman Sachs не виключає падіння цін до 20 доларів за барель, відзначає агентство.

Top